Заходи біобезпеки та ризики під час полювання

Дата: 02.11.2021 14:38

Заходи біобезпеки та ризики під час полювання

З 1 листопада в Дніпропетровській області розпочнеться  сезон полювання на дикого кабана.

Кожному мисливцеві необхідно пам’ятати про небезпеку, яку спричиняє африканська чума свиней, і бути обережним.

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней незалежно від породи, віку та статі. Механізм передачі вірусу (від тварини до тварини) спрацьовує, головним чином, влітку та восени, коли чисельність тварин збільшується внаслідок їх розмноження та контакти між різними сімейними групами зростають.

Зважаючи на складну епізоотичну ситуацію в Україні із захворюваністю на АЧС, нагадуємо мисливцям прості правила щодо недопущення даного захворювання, а також більшості інфекційних хвороб, спільних для диких і домашніх тварин на території області:

обробляйте туші добутих тварин у спеціально облаштованих місцях на території мисливських господарств;

уникайте забруднення вашого мисливського спорядження кров’ю дичини;

не давайте собакам на полюванні внутрішні органи та м’ясо дичини;

не розкидайте на території тушки відстріляних тварин і їх рештки;

мийте ретельно  руки;

змінюйте одяг та взуття після полювання;

дезінфікуйте транспортні засоби після відвідування мисливських угідь;

знезаражуйте місця утримання мисливських собак та іншої живності.

М’ясо впольованих тварин використовувати в їжу лише після отримання висновку лабораторних досліджень.

Згідно з вимогами Держпродспоживслужби, на АЧС досліджуються усі загиблі дикі кабани (в тому числі, які загинули внаслідок ДТП), а також добуті під час полювання чи проведення інших заходів.

Відібрані проби обов’язково мають бути доставлені для дослідження до державних установ ветеринарної медицини.

Нагадуємо, що під час полювання, якщо  мисливець має мисливського собаку, то він повинен  мати при собі не тільки посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрільну картку, дозвіл на право носіння та зберігання вогнепальної зброї, а і відповідно оформлений паспорт на тварину з відмітками про проведені щеплення.

Звертаємось до громадян з проханням,  у разі підозри захворювання тварин на АЧС чи інше захворювання звертатись до дільничних лікарів або надавати інформацію  до  Солонянської  районної державної лікарні  ветеринарної медицини за адресою смт Солоне, вул. Тереньєва 7

Солонянське управління

Головного управління