ДОПОМОГИ СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ

Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною. Важливим моментом, який потрібно врахувати є те, що зараз за відсутності допомоги по догляду  допомога при народженні виконує також роль доходів людини, які дають можливість зарахувати до страхового стажу період  відпустки по догляду за дитиною до 3 років.  А відповідно для того , щоб цей період  був зарахований до страхового стажу , потрібно щоб допомога при народженні  оформлялася саме на ту людину, яка бере або планує брати цю відпустку.

Для отримання даної допомоги необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем  проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Важливо:  Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу та Індивідуальний податковий номер (ІПН)

Крім того необхідно надати:

—  Заяву для призначення даної допомоги встановленого зразка (також заява ,  може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису)

—  Копію свідоцтва про народження дитини.

Крім того для отримання допомоги необхідно в органи соціального захисту надати реквізити банківського рахунка на який ви плануєте отримати цю допомогу. Даний перелік документів є вичерпним.

Розмір допомоги при народженні

Допомога при народженні виплачуватимеься у розмірі, який  не буде залежити від того, яка по рахунку дитина у сім’ї  — перша, друга, третя.

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.  Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) .

Потрібно зазначити, що допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні дитини. А у випадку якщо дитину (на яку призначають допомогу) влаштовано у дитячий заклад на повне державне утримання, допомога призначається і виплачується також у розмірі, встановленому при народженні першої дитини. Гроші при цьому перераховують на відкритий у банку рахунок дитини.

Виплати при народженні дитини у 2021 р.

Виплати батькам при народженні дитині у 2021 р. залишились незмінними.

MainCover_pexels-daniel-reche-15567061619773643.jpg

Розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 гривень. Спочатку виплачується 10 320 гривень допомоги, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 гривень).

З 1 липня 2021 роки батьки в Україні отримають право обрати, яку допомогу хочуть отримати при народженні дитини: «пакет малюка» (одноразова натуральна допомога, комплект необхідних речей і товарів для новонародженого) або його грошову компенсацію (така можливість з'явиться в рамках комплексної послуги еМалятко ).

До цього часу дітям, які народилися до 1 липня 2021 включно, протягом 30 днів з моменту народження повинні надавати «пакет малюка». У разі його пошкодження або проблем з укомплектуванням такого пакета необхідно протягом 3-х днів з моменту отримання допомоги звернутися з актом в місцевий підрозділ з питань соціального захисту.