A A A K K K
для людей із порушенням зору
Святовасилівська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

БАГАТОДІТНІ СІМ'Ї

Багатодітною сім’єю називають сім’ю, в якій виховується троє і більше дітей дошкільного та шкільного віку, а так само учні у вищих або професійно-технічних навчальних закладах до моменту його закінчення або до досягнення 23-річного віку.

Виплати багатодітним сім'ям

Пільги багатодітним сім’ям

Український уряд намагається вирішити негативну демографічну ситуацію в країні різними способами. Одним з них є допомога і підтримка багатодітних сімей в 2021 році.

Фінансова та інша допомога багатодітним сім’ям в Україні

Уряд регулярно схвалює різні соціальні пакети, спрямовані на підтримку багатодітних сімей. Так, в 2021 році вони мають право на:

 • одноразові виплати;
 • щомісячну допомогу.

Крім грошових виплат і допомог, багатодітні сім’ї можуть розраховувати на:

 • пільгове оподаткування;
 • продуктову допомогу багатодітним;
 • знижку на оплату комунальних послуг;
 • поліпшення житлових умов;
 • додаткову оплачувану відпустку;
 • квоту на місце в дошкільному навчальному закладі;
 • пільгу на оплату харчування та навчання в освітніх закладах;
 • достроковий вихід на пенсію одного з батьків або опікунів;
 • гуманітарну допомогу багатодітним сім’ям в Україні.

Одноразові виплати багатодітним сім’ям

Отримати одноразову виплату багатодітна мати може при народженні чергової дитини. До 2014 року її сума залежала від черговості народженої дитини. Сьогодні розмір материнського капіталу фіксований і становить 41 280 грн. Відразу після оформлення допомоги, виплачується 10 320 грн. Решта суми ділиться на 36 місяців і виплачується рівними частинами по 860 грн. щомісяця.

Щомісячні виплати

В 2021 році багатодітна мама має право щомісяця отримувати допомогу в розмірі 1700 грн, на кожну дитину, якій ще не виповнилося 6 років. На додаткову виплату мають право матері одиначки. Її розмір складає 30% від встановленого урядом прожиткового мінімуму. При цьому, на дитину віком до 6 років, виплачується 1699 грн, від 6 до 16 років – 2118 грн. Якщо сім’я відноситься до категорії малозабезпечених (сукупний сімейний дохід менше прожиткового мінімуму), вони мають право оформити допомогу. Її сума розраховується, як 75% від прожиткового мінімуму на даний період. Крім цього, на кожну дитину, якій ще не виповнилося 13 років, додаткого виплачується 250 грн, від 13 до 18 років – 500 грн. Причому, кожні 6 місяців, батьки повинні підтверджувати право на отримання даного виду допомоги. Для цього потрібно надати пакет документів до органів соціального захисту району.

Пільгове оподаткування

Один з батьків, який виховує 3 і більше дітей, яким ще не виповнилося 18 років, може отримати соціальну податкову пільгу. Її розмір становить 50% від прожиткового мінімуму, з розрахунку на кожного малюка. На цю суму зменшується податок на прибуток з заробітної плати.

Оплата комунальних послуг

Сім’ї, які мають статус багатодітних, можуть отримати 50% знижку на:

 • квартплату;
 • оплату комунальних послуг;
 • абонплату за користування стаціонарним телефоном;
 • тверде паливо або газ, в межах встановлених урядом, за умови відсутності централізованого опалення.

Поліпшення житлових умов

Багатодітна сім’я має право безкоштовно приватизувати своє житло. Якщо їм потрібне поліпшення умов проживання, вони можуть розраховувати на першочергове отримання нового житла.

Пільги багатодітним сім’ям 2021 на освіту

Багатодітним сім’ям надається знижка в розмірі 50% на оплату харчування дитини в дитячому саду. Якщо розмір доходу сім’ї нижче мінімального і оформлена допомогу малозабезпечених, то знижка становить 100%. Так само, діти в таких сім’ях можуть безкоштовно отримувати позашкільну освіту.

Пільговий вихід на пенсію

Мати, яка народила і виховала 5 і більше дітей, має право вийти на пенсію в 50 років, маючи загальний страховий стаж більше 15 років. Якщо матері немає або вона не бажає скористатися цим правом, зробити це може багатодітний батько. Йому дозволено достроково виходити на пенсію в 55 років, за умови наявності 20-річного страхового стажу.

Як оформити допомогу

Порядок, види та розміри грошових виплат багатодітним сім’ям визначається урядом України. Для оформлення допомоги необхідно відповідати таким умовам:

 • бути громадянином України і проживати на підконтрольних територіях;
 • виховувати не менше 3 дітей, які не досягли 23-річного віку;
 • мати посвідчення, яке підтверджує багатодітність;
 • зібрати пакет документів, до якого входять посвідчення особи всіх членів сім’ї, їх ІПН, довідку про доходи та відкриття рахунку в банку.

Коли почнуть виплачувати допомогу багатодітним сім’ям

Допомогу почнуть нараховувати та виплачувати після обробки документів органами соціального захисту. Це може тривати до 30 днів. Після чого, виплати будуть щомісяця надходити на відкритий в банку рахунок.

Допомога багатодітним сім’ям: як оформити документи

Допомога багатодітним сім'ям документиЗ 1 квітня 2019 року в Україні зросла допомога багатодітним сім’ям. Відтепер уряд виплачуватиме батькам на третю і кожну наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років. Про це повідомляє Інформаційний вісник Уряду.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному з батьків, які постійно проживають разом з дитиною. Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини.

Урядом збережено право на отримання з 1 квітня 2019 року допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня-червня 2019 року.

Як отримати виплату?
Для того, щоб оформити допомогу на дитину, батькам слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати заяву на отримання грошей. Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Які документи потрібні для оформлення допомоги?
• Посвідчення батьків багатодітної сім’ї (оригінал)
• Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, для дітей, яким виповнилось 6 років (оригінал)
• Свідоцтва про народження всіх дітей (оригінали)
• Заява (подається заявником особисто, з пред’явленням паспортів обох батьків)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь