A A A K K K
для людей із порушенням зору
Святовасилівська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Інформація про чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

20.07.2020                  

http://chechelnik-rada.gov.ua/upload/images/%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%83.png

17 липня 2020 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Святовасилівської сільської ради, під керівництвом  - Стеценка Віталія Михайловича, голови комісії, Святовасилівського сільського голови.

 У засіданні брали участь старости, начальник служби, представники відділів та комунальних закладів освіти виконавчого комітету Святовасилівської сільської ради.

 

На засіданні комісії розглядались питання:

  1. Про влаштування дитини-сироти, що перебуває у державному закладі охорони здоров’я до малого групового будинку.
  2. Про  захист майнових  та житлових прав  дітей-сиріт, дітей - позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа  підзвітної території.
  3. Про затвердження плану спільних дій щодо забезпечення захисту прав дітей від  жорстокого поводження.

Інші.

У ході засідання було заслухано клопотання та заяви, що надійшли у червні-липні поточного року. Члени  комісії,  брали активну участь у обговоренні, висловлюючи власну думку та вносили свої пропозиції до відповідних рішень. З'ясовано факти і обставини по кожному питанню окремо.

Після розгляду питань були прийняті відповідні рішення,  згідно чинного законодавства.

 

Начальник служби                                                     Наталія Персенко

 

 

 

 

 

 

Служба у справах дітей 

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності.

Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

25 квітня 2018 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, яке провела перший заступник голови РДА Тетяна Панета . На порядок денний були винесені наступні питання:  затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; про захист житлових прав малолітньої дитини; про захист житлових прав малолітньої дитини.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та  після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

Тетяна Григорівна  зауважила: «Захистити конкретну дитину можна тільки у співпраці  служб у справах дітей, органів освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, правоохоронних органів. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків».

По закінченню розгляду питань були прийняті відповідні рішення згідно чинного законодавства.

асідання комісії з питань захисту прав дитини при Таращанській райдержадміністрації відбулося 24 жовтня під керівництвом виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Юрія Шостака, за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.
На засіданні комісії розглядались питання:
1. Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
2. Про стан виконання батьківських обов’язків батьками.
3.Про позбавлення батьківських прав.
4.Про продовження терміну перебування дітей, позбавлених батьківського піклування в спеціалізованому обласному будинку дитини.
5.Інше.
Відповідно до поданих заяв та матеріалів членами комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації прийняті рішення та надано відповідні рекомендації.

08 липня 2020 року  заступником голови районної державної адміністрації Олександром Панфьоровим проведене позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації. В ході засідання членами комісії було розглянуто наступні питання:

про визначення місця проживання малолітньої дитини;

- про надання соціальних послуг суб’єктами із соціальної роботи сім'ї, у зв’язку із вчиненням домашнього насильства над малолітньою дитиною;

-про погодження заяви КНП «Кіровоградський обласний спеціалізований будинок дитини нового типу Кіровоградської обласної ради» стосовно малолітньої дитини.

За результатами розгляду цих питань були прийняті відповідні рішення.

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

Основними завданнями служби є:

- реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячої бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;

- розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчинення ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів;

- координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій       усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них;

- формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх.

-Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім»ї.

Довідка

за результатами роботи служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

щодо забезпечення права дитини  на виховання в сім’ї станом на 1.04.2020 року

Станом на 01.04.2020 року на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  перебуває 16 дітей-сиріт та 26 дітей, позбавлених батьківського піклування, що до сімейних форм виховання влаштовано 37 дітей, а саме під опіку, піклування - 28, в ПС - 6 та ДБСТ 3   в  інтернатних закладах  перебуває 5 дітей.  

   Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації (далі - Служба) в межах своєї компетенції проводить відповідну робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

      Однією із форм державної політики на місцях є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації (далі Комісія), створеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

     Відповідно до розпорядження голови Чечельницької райдержадміністрації від 13.10.2008 року № 456 створено Комісію з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на засідання, якої виносяться актуальні питання щодо захисту прав дітей. Очолює Комісію голова районної державної адміністрації, заступник голови Комісії, заступник голови райдержадміністрації, до складу Комісії входять представники районних структур, дотичних до питань захисту прав дітей.

     У 2020  році, проведено 5 засідань Комісії, на яких було розглянуто 9 питань соціального захисту дітей.

       На кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування,  розроблено та затверджено індивідуальні плани на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини при Чечельницькій райдержадміністрації. Індивідуальні плани дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах та статусних дітей затверджуються на засіданнях Комісії протягом року, відповідно до постановки на облік таких дітей.

Документація служби знаходиться в належному  стані, систематизована по роках, класифікована за напрямками роботи.

          Приділяється увага координації діяльності між підрозділами райдержадміністрації та іншими районними структурами в галузі реалізації державної політики щодо захисту права дитини виховуватися в сім’ї.

         На засіданнях Комісії з питань захисту прав дитини, розглядалися  питання: звіту прийомної родини, дозволу на дарування будинку, продаж будинку, про стан утримання та виховання дітей, участь батька у вихованні дитини, щодо вирішення питання забезпечення систематичного відвідування шкільного закладу.

          Протоколи засідань Комісії оформлені відповідно до вимог інструкції з діловодства, викладено детальний аналіз стану справ з питання, що розглядається з наведенням конкретних показників та фактів, задокументовано хід обговорення питання та прийняття  справ та хід їх виконання контролюється службою у справах дітей в межах  компетенції.

НАБУЛИ СТАТУСУ

Протягом 3 місяців 2020 року, в Чечельницькому районі  статус  дитини  позбавленої батьківського піклування  надавалося двом дітям.

УСИНОВЛЕННЯ

          Станом на 01.04.2020 року, на місцевому обліку з усиновлення перебуває – 14 дітей, вони влаштовані на виховання та спільне проживання до ПС та ДБСТ, 12 мають братів та сестер, тобто родинними групами.

         Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 6 усиновлених дітей.  

ОПІКА, ПІКЛУВАННЯ

         Під опікою, піклуванням громадян перебуває -- 28 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти перебувають під опікою, піклуванням  здебільшого в родичів (3- в братів, сестер; 7 – в тіток, дядьків, _15__ – баби, діда). Із загальної кількості опікунів/ піклувальників мають вік: до 25 років- 3;  25-40 років  – 2 опікунів, 40-60 років – 15 опікуни, 60 років і більше – 6 опікунів.

         Служба у справах дітей, із залученням працівників  охорони здоров’я, Чечельницьким відділення поліції Бершадського ГУНП  України у Вінницькій області,  при тісній співпраці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми. Періодичність відвідувань опікунів, піклувальників проводиться згідно графіку, але не рідше одного разу на рік. За потребою такі відвідування проводяться частіше. За 3 місяці 2020 року обстежено всіх дітей, які влаштовані під опіку у Чечельницькому районі.

ПС, ДБСТ

Станом на 01.04.2019 року, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби.

В районі функціонує  4 ПС,  в яких виховується 5 дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  та 1 дитина, яка перебуває на первинному обліку Літинської ССД.

Протягом 2020 року не надійшло  повідомлень щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах .

Особові справи дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сформовані.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Сім’я».  Протягом 2020 року проведено 4 заходів «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», «Неблагополучна сім’я».

 У 2020 році працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснювали публікації в ЗМІ, виступали на батьківських зборах та перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, тощо, приймали участь у  батьківських зборах, виступали перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації приймали участь у судових засіданнях:  у 2020 році –  24 слухань.

 

Наші діти заслуговують на майбутнє

Кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення чи стану здоров’я, може допомогти обездоленій дитині та зробити свій внесок у те, щоб Україна стала країною без сиріт.

Після перегляду соціального ролику на телебаченні, в якому маленька дівчинка, малює крейдою на асфальті видуману і таку бажану матусю, якої у неї немає, при цьому слухаючи супровід емоційно – тривожної пісні Ніни Матвієнко, яка своїм народним голосом, вміє доторкнутися до людської душі, мабуть… серце не стискається, тільки у занадто черствої людини…http://chechelnik-rada.gov.ua/upload/images/%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%83.png

Це історія однієї дівчинки. А таких діток, які мають одну, єдину мрію у житті – це мати батьків, дуже багато. В кожному місті нашої великої країни, кожного вечора, десь там, дивлячись на нічне небо, своїми самотніми оченятами, дитя, просить у Господа подарувати йому сім’ю. Те, що не купиш, але те що можна втратити, те, що не цінуєш, поки маєш.

Чому так важлива сім’я? Сім’я – це основа, фундамент становлення і розвитку дитини. Мати і батько – це ті рушійні сили,котрі допомагають дитині, впевнено піти в світ, знайти своє місце і зрозуміти своє призначення в соціумі, а також стати Людиною, з великої літери.                                                               

        У житті бувають різні ситуації і причини, через які, дитина потрапляє до дитячого будинку. Та це не означає, що втративши одного разу батьків, дитина не має права і шансу, стати частинкою життя у світі інших людей. Людей, які вміють любити, оберігати, розуміти, підтримувати, дарувати ласку, добро і турботу, тобто ті елементарні речі, котрі потрібні не тільки безпритульній дитині, а взагалі будь – якій людині.

Діти – наше майбутнє, і якщо ми хочемо навчити їх жити, для того, щоб вони в подальшому творили, розвивали і збагачували нашу державу, нам потрібно їх підтримати, і дати можливість розвиватися в повноцінній, гармонійній атмосфері.

Підтримка і допомога дітям – сьогодні, це здорова, освічена, культурна нація - в майбутньому.

Всиновлюючи дитину, Ви не тільки даєте їй шанс на життя, а разом з тим, робите світ добрішим, відкритішим, розуміючим, тому що будь -  яка справа, робить щасливим, не тільки того, для кого вона зроблена, а й того, хто її зробив.

Наші діти заслуговують на майбутнє. Дайте їм надію. Дайте їм шанс.

Тож не будьте байдужі до сирітської долі! Подаруйте дитині радість, тепло, любов та ласку!

               Якщо ви вирішили усиновити дитину

 

Шлях усиновлювача:

1.Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей.

2.Збір документів.

3.Подання до служби у справах дітей заяви про взяття  на облік кандидатів в усиновлювачі.

4.Обстеження представниками служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.

5.Отримання висновку про можливість бути усиновлювачами.

6.Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

7.Отримання направлення для знайомства з дитиною.

8.Знайомство та встановлення контакту з дитиною.

9.Подання заяви про усиновлення дитини за місцем її проживання.

10.Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

11.Подання заяви та документів до суду.

12.Отримання рішення суду про усиновлення дитини.

13.Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу.

14.Передача дитини усиновлювачам.

15.Здійснення працівниками служби у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини.http://chechelnik-rada.gov.ua/upload/images/%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8B%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9.png

 

Візьміть дитину у свою родину та зігрійте її батьківським теплом

 

 

Робити добро – легко!

       Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима - у неї щасливе дитинство...

      Та, на жаль, є діти, які зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім'ю...

      Нам, звичайним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І дитина залишається наодинці з навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…

      Наш район не є осторонь дитячих проблем. Сьогодні в районі налічується 4 прийомні сім’ї, де виховуються  6 дітей.

    З метою захисту законних прав та інтересів дітей  працівниками служби у справах дітей спільно з РЦ ССДМ та сімейним лікарем,  було відвідано прийомні сім’ї. Обстеження умов проживання дітей проводяться щомісячно.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь