ПОСВІДЧЕННЯ БАТЬКАМ ТА ДІТЯМ З БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

Багатодітна сім'я: визначення і статус

Що таке багатодітна сім'я? Це сім'я, до складу якої входять три і більше дитини. В умовах демографічної кризи виховувати таку кількість дітей зважиться не кожен. Багатодітність сьогодні просто не в моді, проте ще кілька десятиліть тому це було нормою.

Сім'я, в якій тільки мама, тато і один малюк,а тим більше якщо у нього взагалі батько тільки один, не може забезпечити дитині нормальної соціалізації всередині цього осередку суспільства. А ось діти з багатодітних сімей при правильному вихованні виростають самостійними людьми, стійкими психічно і здатними краще адаптуватися до будь-яких життєвих ситуацій.

Змінити демографічну ситуацію в країні докраще уряд прагне всіма силами. Тому і вживає заходів до того, щоб кількість дітей в сім'ях збільшувалася, а добробут самих сімей росло. Одна з таких заходів як раз і полягає у видачі посвідчень багатодітної родини.

Що це за документ і що він дає?

Посвідчення багатодітної сім'ї підтверджує їїстатус в офіційних інстанціях. Отримати його можна за місцем проживання, просто звернувшись до відділу соцзахисту. Більш того, співробітники цього відділу повинні звертати увагу на таку сім'ю регулярно, а не одноразово. Тобто цікавитися життям і рівнем доходу її членів, надавати їм необхідну підтримку, в тому числі і фінансову.

Само собою, держава виділяє кошти нарізного роду допомогу багатодітним сім'ям. Це гуманітарна підтримка, пільги, знижки, путівки, безкоштовне забезпечення різними речами і т.п. Під будівництво та фермерське господарство віддаються цілі ділянки для багатодітних сімей. А ще роблять все, щоб батьки, що називається, «зітхнули вільніше».

На що мають право діти з багатодітних сімей?

• Безкоштовне шкільне харчування.
  • Безкоштовне навчання в школі мистецтв або в музичній школі, наприклад.
  • Безкоштовну видачу підручників.
  • Безкоштовну шкільну форму або інший одяг, яка замінює її в даному шкільному закладі, а також спортивну форму.
  • Безкоштовні або за пільговими цінами путівки на відпочинок або в дитячий табір.
  • Позачерговий прийом в дитячий сад, пільгову оплату або ж повна відсутність оплати його послуг.
  • Безкоштовні ліки за рецептами.
  • Безкоштовний проїзд в громадському транспорті (крім маршрутних таксі).
  • Безкоштовні або за пільговими цінами походи в музеї, виставки, зоопарки, парки культури і т.п.

Знижки та пільги для багатодітних сімей

А ось які пільги зацікавлять в першу чергу батьків:

• Мінімальна знижка в 30% на оплату комунальних послуг: вода, опалення, каналізація, електроенергія і так далі.
  • Виділення садово-городніх ділянок. Ділянки для багатодітних сімей повинні бути як мінімум в розмірі 0,15 гектара.
  • Фінансова підтримка будівництва та поліпшення житлових умов. У тому числі кредити на пільгових умовах, дотації і позики без відсотків, що компенсують витрати на будівництво і будматеріали.
  • Батьки 3 і більше дітей, бажаючі організувативласне господарство на фермерській чи селянської основі, теж отримують земельні ділянки для цих цілей. Крім того, їм надаються податкові пільги, зниження орендної плати і матеріальна допомога на відшкодування витрат.

Куди звернутися?

Як і де отримати посвідчення багатодітноїсім'ї? Для цього потрібно звернутися до Святовасилівської сільської ради до уповноваженої особи виконавчого комітету Стоколос Наталії Романівни (0980979082)

Звертатися за документом можна матері (або жбатькові), що складається або не перебуває у шлюбі. Головне, щоб спільно з  особою проживало троє або більше неповнолітніх дітей. До їх числа належить і усиновлена ​​дитина, а також падчерка або пасинок. Посвідчення багатодітної сім'ї видається одне на сім'ю.

Які документи необхідно надати?

До сільської ради необхідно принести наступний пакет основних документів:

• Копія паспорта багатодітної мами або батька (оригінал теж необхідно буде пред'явити).
  • Копії свідоцтв про народження кожної дитини (з пред'явленням оригіналу).
  • Довідка про місце проживання багатодітної сім'ї (за умови, що в паспорті цих даних немає) або ж виписка з будинкової книги.
  • Копія свідоцтва про шлюб або про розлучення (знову ж з оригіналом).
  • Пара фотографій заявника в форматі 3 на 4 см.

У деяких випадках можуть знадобитися і копії з таких документів:

• Свідоцтво про батьківство чи рішення суду, яке набрало чинності.
  • Рішення суду про місце проживання або нотаріально посвідчену згоду батьків (якщо вони знаходяться в розлученні) з приводу проживання дітей (дитину).
  • Свідоцтво про смерть одного з батьків.

Після того як у вас прийняли заявку, ухвала має бути винесена протягом 15 днів. Після закінчення даного терміну відбувається або відмову, або видача посвідчень багатодітним сім'ям.

Статус багатодітної сім'ї можна і втратити, відповідно, втративши і посвідчення. Це відбувається в тому випадку, якщо:

• Сім'я більше не є багатодітною.
  • Один з дітей перебуває на повному забезпеченні держави.
  • Один з батьків позбавляється своїх прав або отримує в них обмеження.
  • Сім'я переїжджає на інше місце проживання (в такому випадку посвідчення доведеться отримувати знову, в іншому відділенні за пропискою).

Допомога багатодітним сім'ям від держави найчастішеє вирішальним фактором для багатьох з них. Ось чому останнім часом демографічна ситуація стабілізується, а статус багатодітної сім'ї змінюється. Якщо раніше про неї говорили не інакше як «плодять злидні», то тепер мати кількох дітей почесно і заслуговує на повагу з боку оточуючих.