Загальна характеристика Святовасилівської ОТГ Дніпровського району Дніпропетровської області

Святовасилівська сільська територіальна  громада Солонянського району  Дніпропетровської області  (далі- територіальна громада)  утворена шляхом  добровільного  об'єднання територіальних громад селища Святовасилівка, сіл Орлове, Чорнопарівка, Рясне, Шульгівка, Наталівка, Незабудине, Хижине, Барвінок, Промінь, Якимівка, Дальнє, Карайкове, Голубинівка,Матросове, Новомар'ївка, Томаківка, Чергінівка, Березнуватівка, Межове, Костянтинівка, Грушівка, селище Незабудине, відповідно до Конституції України, Європейської хартії  місцевого самоврядування, Закону України "Про добровільне об'єднаних  територіальних громад", ст.19, п.48 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з метою реалізації системи та гарантії місцевого самоврядування, врахування  історичних, національно- культурних , соціально- економічних особливостей  здійснення розвитку  територіальної громади, для забезпечення порядку діяльності  територіальної громади , її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів села та селище , які входять до складу ОТГ.

Адміністративним центром  територіальної громади є селище Святовасилівка, в якому  розміщені її органи місцевого самоврядування.Територіальна громада має єдиний представницький  орган - Святовасилівську  сільську раду Дніпровського району Дніпропетровської області. Територія Святовасилівської ОТГ є нерозривною, її межі визначаються  по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об'єдналися.

Перші вибори Святовасилівського  сільського голови та  депутатів Святовасилівської  сільської ради  відбулися 25 жовтня 2015 року. Головою  новоствореної  Святовасилівської ОТГ було обрано СТЕЦЕНКА  ВІТАЛІЯ МИХАЙЛОВИЧА.

Другі вибори Святовасилівського сільського голови  та депутатів  Святовасилівської сільської ради відбулися 25 жовтня 2020 року. Головою Святовасилівської  ОТГ Дніпровського району Дніпропетровської області  було обрано ГАЛАН НІНУ ІВАНІВНУ.