ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ

Дата: 27.04.2017 13:22

ЧОРНОБИЛЬ  НЕ  МАЄ МИНУЛОГО  ЧАСУ

..Страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюдна пустеля навколо станції. 26 квітня — День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров'я та життя. Пам'ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам'яті, що не даватимуть забути про трагедію. Саме   з такої  нагоди  учні та вчителі Незабудинської  школи зібрали на захід всіх ліквідаторів Святовасилівської  отг  і вшанували  іх  як гороів , що не жалкуючи свого здоров’я стали ліквідовувати страшні наслідки аварії.  Ведучі             учениці 8 каласу Догонова Юлія та Берлізева Анна для всіх  присутніх  в залі  дали  згадати  коротку історію    що     саме  у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя — аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип'ять Київської області.
Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Причиною аварії стали використання застарілого (недосконалого) типу реактора, порушення технологічної дисципліни, допущення помилок під час проведення технологічного експерименту, домінування при прийнятті рішень політичних факторів над економічними, екологічними, моральними, ігнорування союзним центром прав та інтересів Української РСР. Шановних гостей привітали  представники сільської ради  з побажаннями здоров’я, миру  та злагоди в  подальшому житті  , а в відповідь самі ліквідатори та гості  виразили вдячність організаторам Шайді Оксані Володимирівні,  Мартинець Лідії Олександрівні та учням  за організацію заходу.